Firma informatyczna Blacksoft Toruń - Programy Pozycjonowanie stron

pozycjonowanie Toruń

Czym są?

Bot internetowy to program komputerowy wykonujący zadania, symulując wyknanie ich przez człowieka. Programiści tworząc boty, wykorzystyują wiedzę na temat zachowań ludzi, aby jeśli jest to konieczne modelować je jak cyfrowe postaci. W zależnośći od potrzeb i zadań stawianych przed botem, ich funkcjonalność może być bardzo prosta i nieskomplikowana np prosty skrypt do wypełniania formularzy. Boty mogą tez być bardzo zaawansowane technicznie, mogą zawierać algorytmy pozwalające im się uczyć i zmieniać sposób ich działania, mogą się powielać i łączyć w sieci.

Co robią?

Boty robią dokładnie to co im każemy. Pobierają treści, publikują je lub monitorują ich zmiany. Mogą wykonywać też bardziej skomplikowane zadania w interakcji z osobą odpowiedzialną za zażądzanie botem. Mogą kupować lub wystawiać produkty w serwisach aukcyjnych. Mogą obsługiwać czaty i udzielać prostych informacji symulując człowieka. Boty doskonale nadają się automatycznego moderowania treści forów czy też komentarzy na stronach www.

Kto ich używa?

Pewnie to może dziwić ale używają ich maklerzy w giełdowych systemach transakcyjnych (np reguły stop loss), choć nie tylko. Uzywają ich moderatorzy forów internetowych do usuwania spamu.  Przedsiębiorstwa oparte na wiedzy gromadzonej poprzez sieć wykorzystują boty w celach przyspieszenia i obniżenia kosztów pozyskiwania danych. Boty potrafią błyskawicznie rdziałać i reagować na zadane przez człoweika warunki, dlatego sa tak atrakcyjnym narzędzeim w nowoczesnej firmie.

Boty internetowe w biznesie ?

Boty internetowe dają przedsiębiorcą niesamowite mozliwości działania w sieci internetowej i wcale nie mówię tu o przedsiębiorstwach z branży IT. Boty internetowe to tani i skuteczny pracownik. Na razie ich możliwości są ograniczone a same boty nie są inteligentne, aczkolwiek pozwalają wyeliminować  z zakresu obowiązków pracownika pewne czynności. Każdy pracodawca wie jak dużym kosztem są koszty utrzymania pracownika. W związku z tym irytująca może być świadomość że pracownik traci czas na wykonywanie czynności banalnych aczkolwiek czasochłonnych jak np wypełnianie formularzy przeglądanie określonych stron w celu pozyskania określonych informacji. I tu pojawia sie pole dla robotów internetowych.  Potrafią one przeszukiwać zawartość internetu w poszukiwaniu konkretnych informacji i wprowadzaniu ich do baz danych. Potrafią pobierać  lub publikować treści w internecie, zgodnie z naszymi założeniami. Automatyzacja w internecie pozwala firmom osiągać wymierne wyniki finansowe. Jesteśmy pewni że automatyzacja biznesu internetowego daje przedsiębiorcy mozliwości elastycznego i szybkiego dzialania bez narażania się na zbędne koszty.

Oferujemy tworzenie oprogramowania wykonującego określone zadania w internecie. To od Państwa zależy co jak i kiedy boty bedą robić. Najczęście są to zadania mające na celu wspomóc pracownika lub całkowicie go wyręczyć w wykonywaniu określonych czynności. Aby najlepiej zobrazować możliwości tego typu oprogramowania posłużymy się kilkoma przykładami.

1. Wypełnainie formularzy i wysyłanie raportów.

Firma z branży FMCG zajmująca się dystrybucją chemii i kometyków musi raportować jednemu z producentów stany magazynowe i odsprzedaż. Raportowanie odbywa się cyklicznie co tydzień przy uzyciu formularza na stronie producenta.  Dotychczas pracownik musiał co tydzien generować raport, zapisywać go do formatu xls, logować się na stronę, wgrywać plik i wypelniac formularz. Co zajmowało wydawać by sie mogło mało bo zaledwie 6-10minut. Dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania proces ten został w pełni zautomatyzowany. Nasz robot automatycznie generuje raport z bazy danych dystrybutora, loguje się automatycznie na stronę producenta, wypełnia formularz i ładuje plik. Pracownik nie robi nic. No może nie do konca nic, po prostu zajmuje się swoją pracą.

2. Badanie konkurencji

Program indeksuje zawartość wskazanych stron www (konkurencji). Jesli dokonana zostanie zmiana strony, program powiadomi wskazaną osobę o dokonanych zmianach np poprzez Email, dzięki temu zaoszczędzimy czas na przeglądaniu całej strony i mamy wiedzę o konkretnych zmianach.

3. Tworzenie i aktualizacja baz danych

Program przeszukuje ogólnodostępne bazy danych np stronę z  bazą noclegów, czy rozkład jazdy komunikacji itd. Dane są przetwarzane do wymaganego przez nas formatu i przechowywane w naszej bazie. W ten sposób możemy np aktualizować lub monitorować dostępność i ceny w sklepach internetowych naszych partnerów handlowych i na tej podstawie aktualizować własny cennik.

 

 Powyżej wymienione funkcjonalności to tylko wierzchołek góry lodowej jakie dają możliwości tego typu oprogramowania. Kreatywnosć w internecie nie zna granic dlatego boty internetowe dla firm to doskonałe narzędzie.

Jeśli  zainteresowała Państwa oferta programowania botów internetowych zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego, na pewno odpowiemy.