Automatyzacja procesów biznesowych

Boty internetowe

Boty internetowe w biznesie ?

Boty internetowe dają przedsiębiorcą niesamowite możliwości działania w sieci internetowej i wcale nie mówię tu o przedsiębiorstwach z branży IT. Boty internetowe to tani i skuteczny pracownik. Na razie ich możliwości są ograniczone a same boty nie są inteligentne, aczkolwiek pozwalają wyeliminować z zakresu obowiązków pracownika pewne czynności. Każdy pracodawca wie jak dużym kosztem są koszty utrzymania pracownika. W związku z tym irytująca może być świadomość że pracownik traci czas na wykonywanie czynności banalnych aczkolwiek czasochłonnych jak np wypełnianie formularzy przeglądanie określonych stron w celu pozyskania określonych informacji. I tu pojawia się pole dla robotów internetowych. Potrafią one przeszukiwać zawartość internetu w poszukiwaniu konkretnych informacji i wprowadzaniu ich do baz danych. Potrafią pobierać lub publikować treści w internecie, zgodnie z naszymi założeniami. Automatyzacja w internecie pozwala firmom osiągać wymierne wyniki finansowe. Jesteśmy pewni że automatyzacja biznesu internetowego daje przedsiębiorcy możliwości elastycznego i szybkiego działania bez narażania się na zbędne koszty.

Tworzenie botów internetowych

Oferujemy tworzenie oprogramowania wykonującego określone zadania w internecie. To od Państwa zależy co jak i kiedy boty będą robić. Najczęściej są to zadania mające na celu wspomóc pracownika lub całkowicie go wyręczyć w wykonywaniu określonych czynności. Aby najlepiej zobrazować możliwości tego typu oprogramowania posłużymy się kilkoma przykładami.

1. Wypełnianie formularzy i wysyłanie raportów.

Firma z branży FMCG zajmująca się dystrybucją chemii i kosmetyków musi raportować jednemu z producentów stany magazynowe i odsprzedaż. Raportowanie odbywa się cyklicznie co tydzień przy użyciu formularza na stronie producenta. Dotychczas pracownik musiał co tydzień generować raport, zapisywać go do formatu xls, logować się na stronę, wgrywać plik i wypełniać formularz. Co zajmowało wydawać by się mogło mało bo zaledwie 6-10minut. Dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania proces ten został w pełni zautomatyzowany. Nasz robot automatycznie generuje raport z bazy danych dystrybutora, loguje się automatycznie na stronę producenta, wypełnia formularz i ładuje plik. Pracownik nie robi nic. No może nie do końca nic, po prostu zajmuje się swoją pracą.

2. Badanie konkurencji

Program indeksuje zawartość wskazanych stron www (konkurencji). Jeśli dokonana zostanie zmiana strony, program powiadomi wskazaną osobę o dokonanych zmianach np poprzez Email, dzięki temu zaoszczędzimy czas na przeglądaniu całej strony i mamy wiedzę o konkretnych zmianach.

3. Tworzenie i aktualizacja baz danych

Program przeszukuje ogólnodostępne bazy danych np stronę z bazą noclegów, czy rozkład jazdy komunikacji itd. Dane są przetwarzane do wymaganego przez nas formatu i przechowywane w naszej bazie. W ten sposób możemy np aktualizować lub monitorować dostępność i ceny w sklepach internetowych naszych partnerów handlowych i na tej podstawie aktualizować własny cennik.

Powyżej wymienione funkcjonalności to tylko wierzchołek góry lodowej jakie dają możliwości tego typu oprogramowania. Kreatywność w internecie nie zna granic dlatego boty internetowe dla firm to doskonałe narzędzie.

Jeśli zainteresowała Państwa oferta programowania botów internetowych zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego, na pewno odpowiemy.