Usuwanie wirusów

Usuwanie wirusów z komputerów osobistych

Stale rosnąca ilość coraz nowszych metod infekowania urządzeń komputerowych sprawia, że nawet ostrożni i teoretycznie zabezpieczeni użytkownicy, mogą paść ofiarą złośliwego oprogramowania, które może uszkodzić, lub wykraść prywatne dane.

Firma BlackSoft oferuje profesjonalne usługi w zakresie analizy zagrożeń oraz usuwania złośliwego oprogramowania w postaci wirusów, trojanów, spyware itd.

Usuwanie wirusów z serwerów i kodu obcego ukrytego w kodzie strony

Obecnie samodzielne założenie strony nie stanowi żadnego problemu. Użytkownicy Internetu nie muszą mieć pojęcia o językach programowania, zarządzaniu hostingiem , w kilku kliknięciach są w stanie stworzyć serwis www. Problem pojawia się wtedy gdy serwer, lub skrypt tworzący stronę nie był odpowiednio zabezpieczony. Zdarza się również, że dostawca usług hostingowych nie zabezpieczył odpowiednio serwera. Wtedy strona może zostać zainfekowana. Zdarzyć to się może każdemu. Nawet firmy z branży IT nie są w pełni zabezpieczone przed atakami z sieci i próbami zainfekowania ich strony kodem obcym. Popularność skryptów typu Wordpress i Joomla sprawia że zakładanie stron staje się bardzo proste. Popularność tych skryptów niesie za sobą także niebezpieczeństwo. Istnieje wiele metod łamania zabezpieczeń w najpopularniejszych skryptach portali internetowych, i jeszcze więcej amatorów "testowania" zabezpieczeń stron.

Czym grozi zainfekowanie strony www?

Strona po złamaniu zabezpieczeń może służyć wyłudzaniu informacji od jej użytkowników, np poprzez umieszczenie w kodzie strony złośliwego oprogramowania. Metod  jest wiele. Popularne zwłaszcza w środowisku rosyjskich hackerów wstawianie przekierowań do strony w iframe jest jednym z najczęstszych objawów infekcji strony.

Wynikiem zainfekowania strony jest blokowanie dostępu do strony przez programy antywirusowe i wyszukiwarki internetowe. Nie muszę tu chyba tłumaczyć czym grozi taka sytuacja firmie prowadzącej biznes w Internecie. Blokada tego typu objawia się pojawieniem w wynikach wyszukiwania etykiety "Witryna może wyrządzić szkody na twoim komputerze" oraz ostrzeżenia widocznego po kliknięciu w link strony "Ostrzeżenie - przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla twojego komputera!"

Usunięcie wirusa z kodu strony przez użytkownika nie mającego pojęcia o programowaniu w html i php jest niemal niemożliwe. Często analiza kodu strony zaawansowanym skrypciarzom sprawia problemy. Hakerzy stosują coraz bardziej zaawansowane metody ukrywania złośliwego kodu.

Posiadamy bogate doświadczenie w usuwaniu kodu obcego z serwerów i stron www.

Jednym z ciekawszych i słynnych przypadków było usunięcie w lipcu 2013r. złośliwego kodu ze strony światowej klasy zespołu metalowego www.acid-drinkers.com(post z 5.07.2013)