Integracja systemów sprzedaży z innymi systemami

Poszczególne obszary działalności każdego przedsiębiorstwa są wspomagane przez różnorodne systemy informatyczne, zwykle pochodzące od wielu dostawców. Nie każda firma może sobie pozwolić na wdrożenie rozbudowanego systemu ERP, a samo jego wdrożenie nadal nie gwarantuje, że obsłuży on wszystkie obszary działalności danej firmy. Stworzenie jednolitego środowiska informatycznego możliwe jest jedynie dzięki integracji oprogramowania i systemów.
Integracja systemów dotyczy również wymiany informacji pomiędzy odrębnymi firmami. Z reguły korzystają one z zupełnie innych systemów informatycznych. Coraz większa popularność elektronicznej wymiany dokumentów pomiędzy systemami informatycznymi stwarza konieczność tworzenia rozwiązań, które pozwolą na poprawną i szybką wymianę informacji między poszczególnymi programami.
Oferujemy tworzenie oprogramowania, raportów oraz kompleksowych rozwiązań służących do wymiany danych, a także integracji systemów informatycznych.
Najczęściej wykonywane przez nas rozwiązania dotyczą integracji systemów sprzedażowych firm z innymi systemami lub sklepami internetowymi. Tego typu rozwiązania obejmują wysyłanie i importowanie danych kartotekowych towarów, klientów, stanów magazynowych, cenników oraz dokumentów sprzedażowych, magazynowych, płatniczych, księgowych itd.

W ramach integracji systemów informatycznych oferujemy:

  • integrację w zakresie płatności internetowych (np. sklepy internetowe),
  • integrację systemów magazynowych np. firm kurierskich, spedycyjnych i z branży logistycznej,
  • integrację w zakresie wymiany danych z urządzeniami mobilnymi,
  • integrację w zakresie wymiany danych pomiędzy dwoma lub więcej systemami sprzedaży,
  • integrację systemów sprzedaży z oprogramowaniem biur rachunkowych w tym eksport rejestrów sprzedaży i innych dokumentów,
Dla naszych klientów wykonywaliśmy projekty integracji danych z najpopularniejszymi systemami (CDN Optima, Subiekt, Enova, PC Market) oraz firmami takimi jak (Comarch, Asseco, Sagra Technnology).

Integracja ze sklepami internetowymi

Bardzo ważna jest pełna integracja wszystkich systemów informacyjnych. Pozwala to na sprawną migrację danych, bez konieczności na przykład ręcznego wypełniania formularza. Projektujemy sklepy on-line, w taki sposób, aby spełniały one wszystkie potrzeby Twojej firmy. Dostosowujemy się do Twoich oczekiwań i wymogów branży w której działasz. Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie jednego z dostępnych skryptów sklepowych, zajmiemy się jego integracją z pozostałymi systemami informatycznymi. Integrujemy sklepy internetowe z wyszukiwarkami produktowymi, czy też serwisami aukcyjnymi: Allegro, eBay oraz porównywarkami takimi jak Ceneo. Twój sklep on-line możemy połączyć z platformami udostępniania stanów magazynowych. W prowadzeniu biznesu pomocne jest też powiązanie z szybkimi systemami płatności czy portalami wysyłkowymi. Znacząco ułatwia to sprawną obsługę klienta, która ma priorytetowe znaczenie.