Firma informatyczna Blacksoft Toruń - Programy Pozycjonowanie stron

pozycjonowanie Toruń

Straciłem dane!!! Co robić?

Spokojnie, skasowanie danych niekoniecznie oznacza usunięcie ich z nośnika. Istnieje duże prawdopodobieństwo że uda się je odzyskać. Jeśli przez przypadke skasowany został plik należy zminimalizować prawdopodobienstwo jego nadpisania. Najlepiej wyłączyć komputer i skontaktować się z nami. Dalsza praca na komputerze może doprowadzić że dane zostaną nadpisane przez jakiś program. Co prawda udawało sie nam wielokrotnie odzyskiwać dane, których  "zaginięcie" zostało zauwazone po dłuzszym czasie, jednak trzeba pamiętać że szanse na odzyskanie drastycznie maleją jesli na nośniku wykonywane są inne operacje.

Cennik odzyskiwania danych

Przykładowe ceny odzyskiwania danych:

Analiza 1 nośnika - 50 zł

Odzyskanie skasowanych plików z nie uszkodzonego dysku przenośnego (pendrive)

- od 80zł

Odzykanie danych ze sformatowanej karty pamięci

- od 120zł

Odzykiwanie danych z dysków 2,5 lub 3,5 cala o pojemności większej niż 1TB

- od 500 zł

Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku (np uszkodzone sektory)

- od  400zł

Podane ceny są cenami netto, a szczegółowa wycena dokonywna jest po wykonaniu analizy nośnika.

Ile trwa odzykiwanie danych

Czas odzyskiwania danych uzależniony jest od wielkości i stanu nośnika. Dane ze sprawnych dysków i kart pamięci odzyskuje się stosunkowo szybko  zależne jest to tylko od wielkości nośnika i trwa od kilku godzin do kilku dni - dla dużych dysków. Dane z dysków uszkodzonych odzyskuje się dużo dłużej a sam proces jest dużo bardziej skomplikowany.

Etapy odzyskiwania danych:

1. Dostarczenie nośnika

Pierwszym etapem odzyskania danych jest dostarczenie nośnika do naszej firmy. Klientom z podpisaną umową serisową zapewniamy interwencję w siedzibie klienta.

2. Ekspertyza

Po dostarczeniu nośnika danych przystępimy do analizy uszkodzenia i jego ewentualnej przyczyny.
Wykonanie ekspertyzy pozwoli oszacować, w jakim stopniu możliwe będzie odzyskanie Państwa danych, oraz określenie kosztu i czasu ich odzyskania.

Klientom z umową serwisową, jęsli to możliwe, wykonujemy analizę w siedzibie klienta.

3. Szacowany koszt i kontakt z Klientem

Po zakończeniu ekspertyzy kontaktujemy się z Państwem i przedstawiamy (słownie lub w formie pisemnej) wynik diagnostyki. Następnie precyzyjnie określamy koszt odzyskania danych. Po zatwierdzenia kosztu odzyskujemy dane.

4. Odzyskanie danych

5. Przekazanie danych Klientowi - najczęściej na drugim nośniku klienta. W przypadku małej ilości danych nagrywamy je na płyty DVD/CD

Ostateczny koszt odzyskania danych określany jest po wykonaniu analizy nośnika, jest on różny ze względu na specyfikę każdego przypadku. Koszt odzyskiwania w dużej mierze uzależniony jest od czasu odzyskiwania danych. Dane usunięte ze sprawnych nosników odzyskuje się o wiele szybciej, przez co koszt z regóły jest stosunkowo niski. Nie przekracza on, dla standardowych dysków komuterowych, 1000zł i średnio wacha się w okolicach 200-1500 zł.

Dane z dysków uszkodzonych o wiele trudniej jest odzyskać. Jeśli dysk posiada uszkodzone sektory lub głowice, już sama anliza dysku trwa długo, często kilka dni. Sam proces odzyskiwania danych jest równieź utrudniony, jednak nie niemożliwy. Przykładowy koszt odzyskania danych z dysku 500GB z uszkodzonymi głowicami -wymiana głowic dysku i odczyt danych 800zł

 

Uwaga:

Koszt dysków użytych (jako dawcy podzespołów) w usłudze  odzyskiwania danych pokrywa klient i nie jest on wliczony w koszt odzyskania danych.

Odzyskiwanie zdjęć z aparatów i kart pamięci traktujemy tak samo jak odzyskiwanie innych danych. Podlega więc ono tym samym regułom jak i  wycenie na tych samych zasadach. Istnieje również możliwość odzyskania zdjęć z telefonu. Aby odzyskać zdjęcia z telefonu  koniecznie jest dostarczenie przez klienta kabla do komunikacji z komputerem.

Najczęstszą przyczyną utraty zdjęć jest przypadkowe sformatowanie karty pamięci w apracie lub telefonie, w takim przypadku wystarczy dostarczyć samą kartę pamięci.

 


Odzyskujemy zdjęcia z kart:
CF I (Compact Flash Card), CF II (Compact Flash Card), Extreme CF (Compact Flash Card), Extreme CF III (Compact Flash Card), Ultra II CF (Compact Flash Card) , HS CF, Xs-XS CF, CfF Elite Pro, CF Pro, CF Pro II, IBM MD, Hitachi MD, MagicStor, MS (Memory Stick), MS Pro(Memory Stick), MS Duo(Memory Stick), MS Pro Duo (Memory Stick), MS MG, MS MG Pro, MS MG Duo, MS MG Pro Duo, Extreme MS Pro, Extreme III Ms Pro, Ultra II Ms Pro, HS MS MG Pro, HS MS MG Pro Duo, HS MS Pro , HS MS Pro Duo, MS Rom , MS Select , SD , Mini SD, HS mini SD, Extreme SD, Extreme III SD, Ultra II SD , SD Ultra X, Ultra Speed SD, SD Pro, SD Elite Pro, HS SD, MMC, MMC 4.0, HS MMC, HS RS MMC, RS MMC, RS MMC4.0, DV-RS MMC, EXCELENT Digital, T-Flash