ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKÓW

DOSTARCZENIE NOŚNIKA

Pierwszym etapem odzyskania danych jest dostarczenie nośnika do naszej firmy. Klientom z podpisaną umową serwisową zapewniamy interwencję w siedzibie ich firmy.

EKSPERTYZA

Po dostarczeniu nośnika danych przystąpimy do analizy uszkodzenia i jego ewentualnej przyczyny. Wykonanie ekspertyzy pozwoli oszacować, w jakim stopniu możliwe będzie odzyskanie danych, oraz określenie kosztu i potrzebnego czasu.
Klientom z umową serwisową, jeśli to możliwe, wykonujemy analizę w siedzibie ich firmy.

OSZACOWANIE KOSZTÓW

Po zakończeniu ekspertyzy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy (słownie lub w formie pisemnej) wynik diagnostyki. Następnie precyzyjnie określamy koszt odzyskania danych. Po zatwierdzenia kosztu odzyskujemy dane. Następnie precyzyjnie określamy koszt odzyskania danych. Po zatwierdzeniu ceny odzyskujemy dane.

ODZYSKANIE DANYCH

Przekazanie danych najczęściej na drugim nośniku klienta. W przypadku małej ilości danych nagrywamy je na płyty DVD/CD.

ILE KOSZTUJE ODZYSKIWANIE DANYCH?

Ostateczny koszt odzyskania danych określany jest po wykonaniu analizy nośnika, jest on różny ze względu na specyfikę każdego przypadku. Koszt odzyskiwania w dużej mierze uzależniony jest od czasu odzyskiwania danych. Dane usunięte ze sprawnych nośników odzyskuje się o wiele szybciej, przez co koszt z reguły jest stosunkowo niski.

Dane z dysków uszkodzonych o wiele trudniej jest odzyskać. Jeśli dysk posiada uszkodzone sektory lub głowice, już sama analiza trwa długo, często kilka dni. Sam proces odzyskiwania danych jest również utrudniony, jednak możliwy.

Uwaga: Koszt dysków użytych (jako dawcy podzespołów) w usłudze odzyskiwania danych pokrywa klient i nie jest on wliczony w koszt odzyskania danych.

ODZYSKIWANIE ZDJĘĆ

Odzyskiwanie zdjęć z aparatów i kart pamięci traktujemy tak samo, jak odzyskiwanie innych danych. Podlega więc ono tym samym regułom i wycenie na tych samych zasadach. Istnieje również możliwość odzyskania zdjęć z telefonu. Aby odzyskać zdjęcia z telefonu, koniecznie jest dostarczenie przez klienta kabla do komunikacji z komputerem.

Najczęstszą przyczyną utraty zdjęć jest przypadkowe sformatowanie karty pamięci w aparacie lub telefonie, w takim przypadku wystarczy dostarczyć samą kartę pamięci.

Odzyskujemy zdjęcia z kart:
CF I (Compact Flash Card), CF II (Compact Flash Card), Extreme CF (Compact Flash Card), Extreme CF III (Compact Flash Card), Ultra II CF (Compact Flash Card) , HS CF, Xs-XS CF, CfF Elite Pro, CF Pro, CF Pro II, IBM MD, Hitachi MD, MagicStor, MS (Memory Stick), MS Pro(Memory Stick), MS Duo(Memory Stick), MS Pro Duo (Memory Stick), MS MG, MS MG Pro, MS MG Duo, MS MG Pro Duo, Extreme MS Pro, Extreme III Ms Pro, Ultra II Ms Pro, HS MS MG Pro, HS MS MG Pro Duo, HS MS Pro , HS MS Pro Duo, MS Rom , MS Select , SD , Mini SD, HS mini SD, Extreme SD, Extreme III SD, Ultra II SD , SD Ultra X, Ultra Speed SD, SD Pro, SD Elite Pro, HS SD, MMC, MMC 4.0, HS MMC, HS RS MMC, RS MMC, RS MMC4.0, DV-RS MMC, EXCELENT Digital, T-Flash.

STRACIŁEM DANE CO ROBIĆ?

Spokojnie, skasowanie danych niekoniecznie oznacza usunięcie ich z nośnika. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się je odzyskać. Jeśli przez przypadek skasowany został plik, należy zminimalizować prawdopodobieństwo jego nadpisania. Najlepiej wyłączyć komputer i skontaktować się z nami. Dalsza praca na komputerze może doprowadzić do tego, że dane zostaną nadpisane przez jakiś program. Co prawda udawało się nam wielokrotnie odzyskiwać dane, których „zaginięcie” zostało zauważone po dłuższym czasie, jednak trzeba pamiętać, że szanse na odzyskanie drastycznie maleją, jeśli na nośniku wykonywane są inne operacje.

ILE TRWA ODZYSKIWANIE DANYCH?

Czas odzyskiwania danych uzależniony jest od wielkości i stanu nośnika. Dane ze sprawnych dysków i kart pamięci odzyskuje się stosunkowo szybko. Zależne jest to tylko od wielkości nośnika i trwa od kilku godzin do kilku dni - dla dużych dysków. Dane z dysków uszkodzonych odzyskuje się dużo dłużej, a sam proces jest dużo bardziej skomplikowany.

ODZYSKIWANIE DANYCH Z TELEFONÓW

Telefony komórkowe stały się nośnikami wielu danych. Nie są już to tylko wiadomości tekstowe czy ważne numery kontaktowe. Telefony wykorzystujemy do robienia i przechowywania zdjęć, plików i nie tylko. Czasami wystarczy jedno klikniecie i tracimy wszystkie dane. Często do takiej sytuacji dochodzi, gdy przez przypadek przywrócimy ustawienia fabryczne, czy też skasujemy historię smsów.
Kiedy stracimy dane, należy wyłączyć telefon i wyjąć kartę SIM. Samodzielne próby odzyskania ważnych danych, mogą utrudnić pracę specjalisty. Działamy profesjonalnie i wiemy, jak ważny jest odpowiedni sprzęt, oprogramowanie, a przede wszystkim wiedza i doświadczenie.

KIEDY ODZYSKIWANIE JEST SKUTECZNE

Skuteczność odzyskiwania danych zależy od:
  • modelu telefonu,
  • systemu operacyjnego,
  • uszkodzenia urządzenia,
  • ewentualnych działań wykonanych po stracie danych.

Odzyskiwanie danych z telefonów komórkowych to czasochłonny proces. Często zajmuje on nawet kilkanaście dni. Najważniejsze jest jednak to, że odzyskiwanie plików, zdjęć czy nawet smsów jest możliwe.